top of page
Konferenční stolek - špaltovaný buk
79 x 44 cm

 

Menší konferenční stolek pro milovníky moře, na kterém dominuje pryskyřice modelovaná do rozbouřeného příboje skalnatého pobřeží. Je zde provedeno velmi realistické modelování vln se stínováním pro efekt hloubky, přičemž od tyrkysového středu efekty postupně přecházejí až k tmavě modré po okrajích.

 

Použitá dřevina je buk ve fázi těžkého rozkladu, což tvoří jedinečnou kresbu dřeva. Na skalnaté pobřeží je použita drcená olivová kůra. Povrchová úprava dřeva je provedena přírodním olejem a následně tvrdovoskem. Na stole je pro ochranu položeno krycí sklo síly 6 mm.

Podnož je celodřevěná z čistého buku a mořená mořidlem v barvě hněď tmavá, což zajistilo barevné srovnání s poškozeným dřevem na vrchní desce. Povrchová úprava podnože je provedena polyuretanovým polomatným lakem pro zvýšenou odolnost.

Konferenční stolek - špaltovaný buk
90 x 51 cm

 

Konferenční stolek pro milovníky moře, s decentním propracovaným pobřežím. Zde dominuje dřevo buk, který je ve fázi těžkého rozkladu, což tvoří jedinečnou kresbu dřeva. Silně poškozená a rozpadlá hrana umožnila velice efektně provést modelování tyrkysových zálivů a jezírek.

 

Povrchová úprava dřeva je provedena přírodním olejem a následně tvrdovoskem. Na stole je pro ochranu položeno krycí sklo síly 6 mm.

Podnož je celodřevěná z čistého buku a mořená mořidlem v barvě hněď tmavá, což zajistilo barevné srovnání s poškozeným dřevem na vrchní desce. Povrchová úprava podnože je provedena polyuretanovým polomatným lakem pro zvýšenou odolnost.

Set jídelního a konferenčního stolu

 

Kombinace jídelního stolu o rozměru 140 x 80 cm a konferenčního stolu o rozměru 100 x 60 cm. Použitá dřevina je buk, na který po mnoho let působily přírodní vlivy, jako je voda, vítr či hmyz, díky čemuž toto dřevo silně ztrouchnivělo, až se téměř rozpadlo. Tento materiál simuluje pevninu.

 

Na jídelním stole je z písku modelovaná pláž, jako skaliska použita drcená olivová kůra a z epoxidu vytvořen efekt moře a vln. Konferenční stolek je modelovaný na téma vytékající lávy z pevniny do moře a vlnobití.

 

Podnože jsou ocelové, svařované do tvaru ježka. V případě jídelního stolu se jedná o profily 60 x 60 mm a konferenční stolek je osazen profily 50 x 50 mm. Povrchová úprava je zhotovena práškovou vypalovací barvou v odstínu antracit.

Konferenční stolek - špaltovaný buk
90 x 50 cm

 

Na tento menší stolek byl použit buk v lehkém, až středně těžkém rozkladu, kde postupující plísně vytvořily jedinečnou kresbu dřeva, která je podtržena procházející pryskyřicí do kříže všemi směry ven. Jsou zde použity efekty moře se stínováním, které vytváří efekt prostorové hloubky v nejtmavších částech uprostřed.

Podnož je celodřevěná, buková. Povrchová úprava stolku je provedena přírodním olejem a následně tvrdovoskem. Na stole je pro ochranu položeno krycí sklo síly 6 mm.

Konferenční stolek s přírodním okrajem - špaltovaný buk
80 x 43 cm

 

Tento stolek je opět vyrobený ze špaltovaného buku, přičemž je zachována jedna delší strana s přírodní oblinkou, na kterou navazuje i epoxid. Pryskyřice je tónována do modré s efekty moře.

 

Vzhledem k charakteristice a ztrouchnivělosti této dřeviny je celá plocha dřeva po ofrézování zalita a napuštěna epoxidem, který zajištuje rovnoměrnou tvrdost po celé ploše. Následná konečná povrchová úprava je provedena olejem a tvrdovoskem Osmo.

 

Podnož je kovová, zpracovaná na míru a lakovaná černou kovářskou barvou s jemnou strukturou.