top of page
Konferenční stolek planetárium - špaltovaný buk
100 x 60 cm

 

Rozměr desky je 100 x 60 cm a je tvořený exkluzivním špaltovaným bukem, který je kompletně napuštěný a stabilizovaný epoxidem. Ostatní prostory modelované epoxidem jsou v několika vrstvách, přičemž první série do poloviny tloušťky tvoří jemnou mlhovinu v modré-tyrkysové barvě a poté dolité průhlednou vrstvou, následně vybroušenou do lehkého matu. Tím vzniká zajímavý efekt, kdy se stěny dřeva jaksi postupně ztrácí v hloubce. Kovová podnož tvoří horní věnec, hranoly a koule různých rozměrů. Naprostá specialita tohoto díla je speciální metoda svařování, kdy mezi koulí a hralolem není žádný viditelný svár a koule se na pohled jen lehce dotýká. Stolek svým názvem podtrhuje fotoluminescenční prášek v epoxidu, který ve tmě svítí.

Konferenční stolek - ořech
80 x 45 cm

 

Rozměr stolku je 80 x 45 cm, s celkovou výškou 39 cm. Byly použity dva kousky úžasně vybarveného českého vlašského oříšku, který má mohutnou prasklinu a vyhnilý zářez a celé toto dílo přírody vyniká v kontrastu epoxidu v barvě bílé perleti. Krásný matný povrh je napuštěn přírodním olejem a poté ošetřen moderní tvrdovoskovou povrchovou úpravou. Podnož kovová, lakovaná práškovou barvou s jemnou strukturou v odstínu černá - hluboký mat.

Svojí velikostí a neutrálním barevném podání bude zcela jistě tento kousek pasovat do všech druhů interiérů i do menších bytů.

Konferenční stolek - špaltovaný buk
80 x 47 cm

 

Pro tento stůl je použitá dřevina špaltovaný buk a epoxid tónovaný do tyrkysové. Vše je doplněno fluorescenčním práškem, který ve tmě svítí krásnou zelenkavou barvou. Vrstva s tímto práškem byla našlehána tak, aby se do něj dostalo co nejvíce vzduchu, čímž vznikly mikro bublinky, které jsou ve tmě velice efektní. Toto celé je dolité čirou pryskyřicí. Podnož je kovová z profilů 6 x 2 cm s výškou 35 cm.

Konferenční stolek - špaltovaný buk
100 x 60 cm

 

Konferenčního stolek z naprosto famózně vykresleného špaltovaného buku. Epoxid tónovaný do barvy černá/bordó - záleží z jakého úhlu a při jakém osvětlení se na něj díváme. Lokálně jsou v epoxidu vytvořené perleťové efekty. Povrchová úprava je lakováním a následně leštěno do vysokého lesku. Podnož ocelová ošetřená komaxitem.